Podvodníci ze Seznam firem s. r. o. – dodatek

Před 14 dni jsem postnul výkřik proti podvodný praktikám jedné firmy, kdy vám poštou přijde něco, co vypadá jako faktura k úhradě, ačkoli s nimi nemáte nic společného a žádnou službu nechcete, očividně doufajíce, že dojde k úhradě omylem.

Zkusil jsem případ nahlásit na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a včera mi přišla odpověď.

Obsah dopisu (fotka strany jedna a dva) se dá shrnout asi takto: ÚOHS se ze zákona o tyhle záležitosti nestará a navrhuje mi, abych podal na firmu trestní oznámení.

K tomu můžu říct jen, že moje naštvanost nad podobnými pokusy o podvod rozhodně nejde tak daleko, abych ztrácel čas po soudech, třeba i platil právníka a to vše s nejistým výsledkem.

Pokud tu není nějaké jiné systémové opatření proti podobným podvodníkům, pak jsou tu pro ně prostě dobré podmínky.


Aktualizováno 6. 1. 2014:

Zkusil jsem využít serveru hromadnezaloby.cz a zde je jejich vyjádření:

„Dobrý den,
děkujeme za váš podnět. Po jeho prostudování jsme však došli k závěru, že zde není prostor pro hromadnou žalobu, respektive že ačkoliv postup této společnosti není férový, nepřekračuje limity zákona, kde by se mohl podnikatel úspěšně bránit (u podnikatelů zákon a soudy předpokládají větší profesionalitu, tedy že si všimne, že faktura má poznámku, že jde o návrh smlouvy a že nebude hradit fakturu bezdůvodně). Ačkoliv sdílím vaše znepokojení a takové podnikání mi nepřijde smysluplné, užitečné a ani správné, nezbývá, než takovou službu ignorovat a veřejně ji kritizovat. Nicméně prostor pro soudní zásah zde nevidím.“

Tož tak.

3 komentáře