Pár poznámek k WebExpu

Tak jako ostatní chci především poděkovat za zorganizování WebExpa. Bylo to fajn. Dovolím si jen pár poznámek a nápadů na možná vylepšení.

Méně přednášek, větší pauzy

Ruku na srdce, kdo jel hlavně na přednášky? Já — a vím, že nejsem zdaleka sám — jsem se jel potkat lidi, které znám jen přes avatara na Twitteru. Problém byl, že konference nás honila z přednášky rychle na přednášku, hup na oběd a pak zase, až do podvečera. Nebyl téměř žádný čas si třeba po přednášce v menším kruhu sednout a s přednášejícím věc probrat dál nebo si domluvit s někým sraz a jen tak popovídat u kávy (ta byla výborná mimochodem).

Navrhoval bych tedy některé přednášky obětovat ve prospěch alespoň hodinové půlhodinové pauzy mezi nimi.

Možný koncept pro jiné akce: Jednodenní a užší zaměření

S touhle myšlenkou přišel Pavel Šuchmann (aka bver), když jsme si stihli chvilku promluvit na obědě. Možná by bylo zajímavější organizovat menší a specifičtější akce – třeba jen na téma marketing na webu, nebo jen HTML, CSS, JavaScript. Akce by trvala jeden den, bylo by třeba jen do pěti přednášejících. Dostatek prostoru pro debatování, všichni účastníci mají hodně společných témat k rozhovorům… To by mohlo fungovat, ne? Navíc to bude jistě i jednodušší na zorganizování.

Každopádně jsem zvědav na videa z přednášek, které mi utekly a už se těším na další akce.

14