Průzkum webového trhu v České republice 2008

Přišel jsem, navrhl jsem, uspořádal jsem :) Omluvte tu pompu, ale mám radost, že jsem ten nápad s průzkumem dotáhl až do téhle fáze. Doufám, že se ukáže, že to celé mělo smysl.

Nedočkavci klikají zde: Průzkum webového trhu v České republice 2008 →

Dát to do kupy trvalo poněkud déle, než jsem si představoval a nedokázal bych to bez pomoci Petra Máry (easyresearch.biz) a Lukáše Sudackiho (MediaFabríca.cz), takže máte moje díky pánové.

Cíle průzkumu

Chceme získat představu o základních parametrech webového trhu u nás. Nepočítám s tím, že by anketu vyplnili všichni, co se tu kolem webu motají, ale i, řekněme, tisíc odpovědí bude mít zajímavou vypovídací schopnost.

Struktura průzkumu

Pouhých 22 otázek, téměř u všech pouze vyberete ze zvolených odpovědí, takže to půjde rychle a 10 minut je spíš horní hranice. Pouze první tři otázky jsou povinné, ale nevidím důvod, proč by někdo nevyplnil vše, když je celý průzkum naprosto anonymní.

Kdo se má zúčastnit

Kdokoli, kdo se třeba i jen na částečný úvazek živí prací kolem webu, ať už je to programátor, grafik, správce serveru, manažer projektu…

Kdy budou výsledky

Zatím plánujeme nechat průzkum běžet do konce srpna, takže hrubé výsledky výsledky v tom případě zpřístupníme hned začátkem září, pokus o podrobnější analýzu následně. Bude samozřejmě záležet na počtu odpovědí.

Jsem si jistý, že se objeví pár zádrhelů, ale co, za rok si to, už chytřejší, můžeme zopáknout.

Tak račte vyplňovat dámy a pánové…

17