[Odkazy] Edice Microsoft nechceme

Management Yahoo je prý připraven v pondělí odmítnout nabídku Microsoftu a kromě toho v této edici odkazů najdete písečnou bouři, elastický layout, rady pro podnikatele a další zajímavosti.

Yahoo: Microsoft? To radši živořit o kondořích vejcích!

The Wall Street Journal má informace, podle kterých v pondělí management Yahoo oznámí, že nabídka Microsoftu je podhodnocená a odmítne ji. Prý cokoli pod $40 za akcii (MS nabízí $31) je urážka. No, to bude zajímavé…


O2 taguje

Minulý týden jsem potřeboval něco zjistit na stránkách O2 a kromě toho, že jsem se zase přesvědčil jak náročný na výkon procesoru je v flash v OS X, jsem byl příjemně překvapen tím, že se rozhodli použít jako podporu navigace jednoduchý tag cloud ve spodní části stránky. Mimochodem, možnost uložit si danou stránku jako výchozí pro web O2 je užitečná.


Jak se vyrábí objektivy fotoaparátů


CSS tutoriál – elastický layout

Dobré shrnutí jak postupovat při kódování webu, který se při zvětšení fontu nerozpadne. Mimochodem, ta stránka má moc hezkou typografii.


Příchod písečné bouře

Nějak jsem nikdy nepřemýšlel, jak je taková písečná bouře velká a rychlá. Tohle mě docela překvapilo.


Zkušenosti nejlepších podnikatelů tématicky setříděné

Už jsem párkrát odkazoval na různé přednášky z programu Entrepreneurial Thought Leaders (iTunes, RSS), nedávno jsem zjistil, že mají chytře udělané tématické procházení ukázkami toho nejlepšího, co bylo řečeno.


Nová verze Apple Human Interface Guidelines

Apple HIG je takový manuál pro to, čeho se držet při tvorbě aplikací pro OS X, ale v mnoha směrech jsou tyto směrnice užitečné i pro vývoj web aplikací.


Fluid: Prism pro OS X

Prism od Mozilla Labs jste asi slyšeli. Fluid nabízí možnost udělat z webové aplikace desktopovou na Macu. Další krůček v revoluci web aplikací.


Domácí kutil a Wii remote

Nintendo musí tohle umožnit v další verzi Wii.


Hype marketing

Zábavná a poučná přednáška od vývojáře Delicious Library.


Užitečný favelet

Tenhle favelet vytvoří na stránce panýlek, pomocí něhož můžete zapínat grid, měřit vzdálenosti a používat další zajímavé nástroje. Skvělé pro vývoj stránek.

1