Hlavně nepoddimenzovat

Náhodou jsem dával do Googlu hledat výraz „naddimenzování” (ehm, a vůbec to nesouvisí s kontrolou pravopisu). Dostal jsem se k nečekaným závěrům.

Google mi totiž nabídl, jestli jsem spíš neměl na mysli „poddimenzování”. Tento výraz je používán na 1770 stránkách, kdežto „naddimenzování” pouze na mrzkých 590.

Pobavil mě tedy nevyhnutelný závěr, že „poddimenzování” se bojíme asi tak 3× víc. Jestli tohle není námět k filosofickému zamyšlení, tak už nevím, co je ;-)

Upraveno: Mingan mě upozornil, že problém bude v tom, že „naddimenzovat” tak nějak není česky. A taková to byla pěkná teorie…

Úprava č. 2: Ještě nad tím uvažuju při aktualizaci stránek klienta, kde jsem na to narazil. Problém je v tom, že „předimenzovat” má — aspoň pro mě — kolem sebe záporný odér, jakože to by se dělat nemělo. Ale oni tam mají text, který pojednává o návrhu systému pro kamerový dohled, kde jde v zásadě o to, že chcete mít rezervu v hardwarových prostředcích, takže nechcete „předimenzovat”, to by bylo plýtvání, vy chcete „naddimenzovat”, to je rozumná kalkulace. Tak nevím…

5