Firemní konceptová videa

Opravdu si někdo myslí, že tohle je budoucnost mobilních telefonů?

Pro mě je to video z kategorie „lidi, kteří nikdy nevytvořili reálný, fungující hardware+software, si cucají z prstu něco, co se jim zdá cool”.

Pár postřehů:

  • Tvar sice padne do ruky (čím se asi inspirovali…), ale je do očí bijící, jak nepříjemně na něm bude na cokoli koukat a cokoli dělat, protože poměr stran je prostě naprosto nevhodný. Až komicky působí to prohlížení fotek.
  • Hardwarová tlačítka a multi-touch nahradí ohýbání tělem přístroje? Uf… V čem by to bylo lepší než multi-touch? Dneska prostě manipulujete fotku na telefonu tak, že na ní šáhnete a uděláte celkem přirozený pohyb prsty. Vize Nokie: Kdepak přímá manipulace, abstrahujeme to do modelu, kdy budete ohýbat přístroj. Blbost!

Tohle video má ještě horší produkční kvalitu a je to vůbec ještě víc pomatené.

Jediné, co mě napadá na jejich obhajobu: Je to zastírací manévr a divadýlko. Oni si vlastně nemyslí, že tam směřuje budoucnost, ale chtějí oklamat konkurenci. Hmmm… asi ne. Nebo žeby to byl marketing „Podívejte jsme cool značka!”

Nevím, kolik stojí vytvoření takovéhle slátaniny, ale jsou to vyhozené peníze a v mých očích to ukazuje, že ta firma neví, co dělá.

Ale Nokia v tom není sama, určitě jste viděli tyhle skvosty:

Skvělý komentář k Microsoftímu videu, který dost platí i pro následující. (Za připomenutí díky @jakubnesetril)

Upraveno 17. listopadu 2011: Bylo tu ještě vložené konceptové video Blackberry Future Visions, které ale bylo staženo a už není nikde k nalezení, ani na oficiálním video kanálu Blackberry. Vize jim vydržely ani ne měsíc.

Jak to řekl Gruber:

„I’m arguing that making concept videos is a sign of a company that has a lack of institutional focus on the present and near-present. Can you imagine a sports team in the midst of a present-day losing season that makes a video imagining a future championship 10 years out?”

3 komentáře