Což takhle nějaký „Czech Web Design Survey 2008”?

Pamatujete se na Web Design Survey 2007, který organizoval server A List Apart? Byl to skvělý počin, ale vy výsledku jsme se nedozvěděli moc o našem trhu. Myslím, že bychom to měli napravit.

Návrh

Moje představa je vzít otázky z Web Design Survey 2007 jako dobře vymyšlený základ, přizpůsobit je našemu prostředí, kde to je potřeba a nějaké přidat. Využít ověřené služby pro ankety Survey Monkey, která má dobře vyřešený jednak celý systém zadávání otázek, ale také zveřejňování výsledků. Výsledky by byly zdarma dostupné komukoli a navíc by se udělalo nějaké dobře nasázené PDF pro snadnější referenci.

Proč?

Přijde mi škoda, že nemáme představu, kolik lidí vlastně v oboru dělá, v jakých pozicích, jak velké jsou typické týmy, kolik jich pracuje externě, na jaké úrovni se pohybují platy v jednotlivých krajích atd. atp.

A ne jen pro to, že bych byl zvědavý, což jsem, ale jsou to také užitečné informace pro všechny, kteří by chtěli třeba nabízet služby pro tenhle sektor nebo uvažovali nad nějakou investicí a našly by se i další důvody.

Jak?

Tak předně je potřeba vědět, jestli je tu větší zájem něco takového udělat nebo jestli jsou statistická data jen moje úchylka ;) Pak by nějaká užší (jinak by se nedohodlo nic) skupina lidí dohodla na konkrétním znění otázek. Připravená anketa by se zveřejnila spolu s výsledky na Survey Monkey (nebo jiném vhodném místě, které nabízí potřebné zázemí). Propagace: blogy, známé stránky, které všichni navštěvujeme a jiné word-of-mouth.

Co vy na to?

„Je to dobrej nápad, blbej nápad nebo jakej je to nápad?” Ring volný, komentáře a návrhy vítány.

20