Odkazy 5. 5. – 3. 6.

Pixelmator – levnější Photoshop pod OS X

Nejsem grafik, potřebuju jen základní funkce pro práci s obrázky. Zatím to řeším v Gimpu, ale jeho uživatelské rozhraní je poněkud mučivé, zvláště na Macu. Program Pixelmator vypadá velmi slibně a cena by měla být $59, což je paráda.


Seth Godin a jeho postřeh o Ebay

When you bid $16 for that bat on the first day, you feel terrific. I mean, you just bough a $99 bat for $16.

Of course, you’re only the high bidder for a day or so. Then it’s not your bat anymore! Someone else has your bat. So you bid $4 more. It’s okay, you tell yourself, because, hey, you only spent $4 to get your bat back.

And this keeps going and going until you’ve spent $200.

Zdroj: Seth Godin


PeepCode – video tutoriály na Ruby on Rails

Server nabízí tutoriály typu „Javascript with Prototype.js” po $9 za kus. Ještě jsem žádný nezkoušel, ale stránka ve mě vzbuzuje důvěru a ukázky zdarma nevypadají špatně. Mrkněte třeba na ukázku Test-First Development for Rails (MOV).


Tipy na knihy od 14 zajímavých lidí

Knížek není nikdy dost, takže proč nezařadit do fronty něco, co považují za přínosné osobnosti z různých sfér podnikání?


Guy Kawasaki zpovídá Steva Wozniaka

Příjemný hodinový rozhovor u příležitosti vydání Stevovi knihy iWoz se točí hodně kolem Applu, jak jinak, ale je tam i hodně Wozniakovi životní filozofie.


Záložní systém Drobo

Hledám něco na automatizování záloh a tohle vypadá docela slibně. Ale dokud tam budou ty odporné, nevkusné, na oči útočící diody, tak nemám zájem.


Tak trochu jiný přístup k cenám

Vyberete si písničky a při placení si zvolíte: Vezmu si je jako dar od muzikanta, zaplatím standardní cenu, zaplatím ihned vlastní cenu, zaplatím později vlastní cenu. Statistiky ukazují, že v průměru jsou lidé ochotni zaplatit víc. Hmmmm… zajímavé.


Entropia Universe – konkurence Second Life

William Gibson: Budoucnost už je tady, je jen nerovnoměrně rozprostřena.


Neuvěřitelné, ale pravda

Americký policista někomu zabavil trávu a pak ji doma s manželkou hodili do domácích sušenek, které pekli. Po požití dostali vskutku nepěknou schízu…


Krása

Zdroj: babygeared


Nejlepší nakonec

Nádherná animace, kde je vše tvořeno znaky fontů.

2 komentáře